A Csabai Közösségi Alapítvány meghirdeti ELSŐ támogatási pályázatát, amellyel Békéscsabán bejegyzett és itt tevékenykedő civil szervezetek, civil- és lakóközösségek, informális csoportok munkáját támogatja.

VÍZIÓNK: Kezdeményező, cselekvő, támogató közösségek tevékenykednek az élettel teli, szolidáris, együttműködő Békéscsabáért!

KÜLDETÉSÜNK: A Csabai Közösségi Alapítvánnyal felkutatjuk a helyi aktív, kezdeményező, cselekvő közösségeket; helyi adományok gyűjtésével, helyi támogatások osztásával megerősítjük, bevonjuk őket Békéscsaba fejlődésébe, megtartó erejének erősítésébe.

Alapítványunk célja, hogy összekössünk helyi ügyeket a Békéscsabán élő emberek, vállalkozások adományaival, s ezzel támogassuk a csabai civil kezdeményezéseket és közösségeket, erősítve városunk civil aktivitást és az adományozói kultúrát, növelve a helyi összefogást és a helyi társadalom erejét.

Pályázatunkat Békéscsaba város területén működő közösségeknek írjuk ki, a lakóközösségek életét javító, a közösségtől leszakadó generációk, csoportok bevonását, illetve az élhető, szerethető és fenntartható lakókörnyezetet célzó kezdeményezések támogatására. Előnyben részesítjük az új projekteket, a most induló szervezeteket, alakuló, bővülő lakossági csoportokat.

Olyan, békéscsabai közösségek által megvalósítani kívánt projekteket várunk, amelyek kapcsolódnak a Csabai Közösségi Alapítvány céljaihoz, a békéscsabai lakókörnyezet javításához, a csabai közösségek erősödéséhez, a generációk közötti szálak erősítéséhez, Békéscsaba civil életének gazdagításához, a helyi erőforrások közösségi célú felhasználásához.

Kik pályázhatnak?

  • Békéscsaba székhellyel bejegyzett, és Békéscsaba területén tevékenykedő civil szervezetek (egyesületek, alapítványok);
  • Békéscsabán működő, jogi személyiséggel nem rendelkező lakossági csoportok, informális közösségek.

Nem pályázhatnak egyházak, for-profit, vagy politikai szervezetek, szakszervezetek.

Ha a pályázatot benyújtó közösség nem bejegyzett civil szervezet, jelöljenek meg egy szervezetet, vagy a közösség egyik tagját, aki vállalja a projekt pénzügyi lebonyolítását. Ebben az esetben a lebonyolítóval kötünk szerződést, és az ő bankszámlájára utaljuk a támogatási összeget.

Milyen projekteket támogatunk?

  • Olyan helyi kezdeményezéseket, amelyek közterületen valósulnak meg, vagy épp annak fejlesztésére, szebbé, közösségibbé és fenntarthatóvá tételére irányulnak;
  • Olyan helyi programsorozatok szervezését és/vagy civil hálózatok létrehozását, amelyek összehozzák az embereket, erősítik a generációk közötti együttműködést, közösséget kínálnak a magányosan élők számára;
  • Olyan helyi kezdeményezéseket, amelyek helyben hasznosulnak, és magán vagy céges adományokból hosszabb távon is fenntarthatók lehetnek, ezáltal terjesztik a civil adományozás kultúráját;
  • Olyan összefogásokat (tanulókörök, közösségteremtő akciók, programsorozatok), amelyek hosszú távon is összekapcsolják a városban élőket/dolgozókat/tanulókat.

Nem támogatunk:

  • politikai szervezeteket közvetve vagy közvetlenül támogató, állami és önkormányzati feladatkörbe tartozó, illetve gazdasági hasznot hozó tevékenységeket;
  • olyan projekteket, amelyek egyéb forrásból a projekt megkezdéséig már támogatást kaptak;
  • olyan projekteket, amelyek a szerződéskötésig lezárulnak.

A projektek megvalósításának időszaka:

2025. január 01 és 2025. augusztus 31 között.

Mekkora összegre lehet pályázni?

Projektenként maximum 250 000 Ft összegre.

Egy szervezet csak egy pályázatot nyújthat be.

A rendelkezésre álló teljes keretösszeg: 1 500 000 Ft. Fenntartjuk a jogot, hogy a pályázatok számától és tartalmától függően a keretösszeg egy részét nem osztjuk ki.

A pályázatban nyújtott támogatáshoz önrész és/vagy saját erőforrás (önkéntes munka, saját forrás) biztosítása is szükséges!

A támogatást az alábbi jogcímekre lehet fordítani:

  • Kis összegű eszközbeszerzés a projekt közvetlen megvalósításához;
  • Helyiség- illetve eszközbérleti díj (eseti);
  • Szállítás;
  • Dologi kiadások (pl. növényvásárlás, alapanyag-beszerzés);
  • Szolgáltatások, szakértők díjak;
  • Kommunikációs tevékenységhez kapcsolódó kiadások (pl. grafikai munka, postaköltség, irodaszer, hirdetés);
  • Közös programokhoz szükséges belépődíj.

Hogyan lehet benyújtani a pályázatot?

A pályázat beadása előtt pályázati tájékoztatót tartunk, 2024. szeptember 30-án, hétfőn, 17 órai kezdettel, a Szlovák Kultúra Házában (Békéscsaba, Kossuth tér 10.), melyről Facebook oldalunkon is tájékoztatni fogjuk az érdeklődőket. Írásban is fordulhatnak hozzánk kérdésekkel a beadási határidőig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.

Hogyan értékeljük a pályázatokat?

A támogatásokról az alapítványunk kuratóriumi tagjai, kiegészülve adományozóink képviselőivel hoznak döntést. Előnyben részesítjük azokat a projekteket, amelyek

  • nem egyszeri esemény létrehozását szolgálják, hanem hosszabb távon terveznek hatni egy adott közösség fejlődésére, vagy egy adott közösségi lakókörnyezet javítására, vagy a közösség életében korábban részt nem vevő csoport aktivizálódására;
  • konkrét közösség kialakítását és/vagy megerősítését szolgálják;
  • új, hosszabb távú projektet indítanak.

Az eredményt 2024 decemberében egy közösségi esemény keretében hirdetjük ki, valamint a blogunkon és a Facebook-oldalunkon is közzétesszük.

Szerződéskötés:

A nyertes pályázókkal az eredmény kihirdetése és személyes kapcsolatfelvétel után kötünk szerződést. A pályázók ezzel együtt vállalják, hogy a pályázati program megvalósítása során együttműködnek a Csabai Közösségi Alapítvánnyal, térítésmentes mentorálást vesznek igénybe, valamint a program befejezését, lezárását követően egy közösségi eseményen mutatják be a megvalósult programot.

A támogatást előfinanszírozás formájában, egy összegben, a pályázó szervezet / lebonyolító szervezet / pénzügyi lebonyolítást vállaló magánszemély bankszámlájára utaljuk.

Amit a pályázathoz tudni kell:

A Csabai Közösségi Alapítvány egy helyi független támogató szervezet. Helyi forrásokból gyűjt adományokat a közösség ügyeinek, kezdeményezéseinek támogatására. Összekapcsolja az adományozókat a megvalósítókkal, ezzel fejlesztve a helyi kapcsolatokat és a közösség iránti bizalmat. Ezért is törekszik az átlátható, jogszerű működés mellett folyamatos kapcsolattartásra és partneri együttműködésre a projektek megvalósítóival. Nem az adminisztráció a cél, hanem a pályázatban tervezett program sikere, ezért a szakmai támogatás lehetőségét, mentorálást is biztosítjuk.

Várjuk a Békéscsaba életét jobbító ötleteket, projekteket!

MOTTÓNK: „Tedd meg az első lépést, tegyük meg együtt a másodikat!”

Friss

Sajti Anita és Nédó Géza, vagyis a Supamono együttes "Felemel"...
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc leverése után tizenhárom...
A világért sem lehetne azt állítani, hogy gyorsak vagyunk, de a...
Cikkünkben közreadjuk az Erkel Nonprofit Kft. októberi programjait....
Mustonos – a 18. századi nyelvújítók így kívánták elnevezni...
Közel ezer zenekarból a Boyongó nyerte az Öröm a Zene...
Könnyen fogyasztható a Múzeumok Őszi Fesztiválja Gyulán Minőségét...
Megérthetitek, nem volt más választásom, ugyanis ekkor volt a "...
A Csabai Közösségi Alapítvány meghirdeti ELSŐ támogatási pályázatát,...

Galéria ajánló

ÉVFORDULÓK

Videó ajánló