2025.június 14-én, szombaton ismét megrendezik a VIII. Aratónapot Hunyán, a sportpályán (Liget utca 2.), amely a hagyományok ápolása mellett tartalmas kikapcsolódást kínál a helyieknek és az idelátogatóknak is. Az esemény fővédnöke Prof. Dr. Latorcai János, védnöke Dankó Béla.
A nap 11 órakor ünnepélyes megnyitóval indul, ahol átadják a „Hunya községért” kitüntető címet, köszöntik a legfiatalabb hunyai lakost, valamint a jó tanuló és jó sportoló díjakat. Ezt követően, 12 órától a település önkormányzata és a szarvasi ótemplomi szeretetszolgálat babgulyással vendégeli meg a résztvevőket, miközben Vaszkó Imre műsora gondoskodik a jó hangulatról.
A délután folyamán változatos programok várják a látogatókat:
13:00 – Viharsarki Motoros Baráti Társaság felvonulása
13:30 – Szederinda citerazenekar bemutatója
14:00 – „Zene nélkül mit érek én?” – slágerek a Pódium Színház művészeinek előadásában
15:00 – Bodrogközy Rita gyerekkoncertje
15:45 – Hunyai óvodások műsora
16:00 – Sütiverseny eredményhirdetése
16:10 – Sihell Ferry előadása
17:00 – Körösfit Diáksport Egyesület bemutatója
18:00 – MC Haver és Tekknő fellépése
19:00 – Támogatójegy sorsolás
21:00 – Bikini élő koncert
22:30 – Utcabál DJ Hegedűs Lászlóval
A helyszínen büfé üzemel, ahol sertés- és birkapörkölt, sültkolbász, valamint egészben sült disznó is kapható lesz. A gyerekeket ugrálóvár és kézműves foglalkozások várják. A rendezvény látogatása ingyenes, a szervezők a tombolatárgyak felajánlását előre is megköszönik.
Az Aratónap Hunyán minden korosztály számára tartalmas, közös élményt kínál: a hagyományőrző programok, a gasztronómiai különlegességek, a sport, a gyermek- és színpadi műsorok, valamint az esti koncertek és utcabál gondoskodnak arról, hogy mindenki megtalálja a számára kedves kikapcsolódást.
Forrás: gyomaendrod.com